Szansa na dotacje dla terenów wiejskich

Do gminy Koluszki mogą trafić kolejne dotacje na modernizacje i budowy dróg. W planach są inwestycje w miejscowościach Gałków Mały, Borowa i Długie Kolonia.

W 2018 roku powołany został Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, w ramach którego gminy i powiaty otrzymują środki finansowe na budowy, przebudowy i remonty dróg.

To bardzo duże wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego – mówi Mariusz Kotynia, radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego. – Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na terenie naszej gminy powstaje nowoczesna i bezpieczna infrastruktura drogowa, przyczyniająca się do poprawy poziomu życia mieszkańców. To program, który szczególnie wspiera rozwój małych miejscowości – podkreśla.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku gmina Koluszki otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej nr 121107E we wsi Leosin, remont drogi gminnej nr 106256E we wsi Stamirowice, a także przebudowę ulic Mickiewicza, Pomorskiej, Hallera i Śląskiej w Koluszkach. 

Jak informuje Urząd Miejski w Koluszkach, trwają prace nad przygotowaniem aplikacji o dofinansowanie modernizacji ul. Towarowej w Gałkowie Małym (odcinek o długości 650 m, szacunkowa wartość to 850 tys. zł), a także remontu ul. Borowieckiej w Borowej (odcinek o długości 550 m, szacunkowa wartość to 350 tys. zł).

Koluszki mają szansę otrzymać nawet 50 proc. wartości inwestycji.

Gmina Koluszki może również otrzymać dofinansowanie na budowę drogi z miejscowości Długie Kolonia w kierunku Turobowic w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi (odcinek o długości 1,5 km, szacunkowa wartość to 1,75 mln zł).

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności